Návštevníci stránky rozumejú podmienkam jej používania a súhlasia s nimi. Táto stránka využíva súbory „cookie“, aby vám rýchlejšie poskytla služby šité na mieru. Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Rozumiem

Lahodné bublinky

Nápojovému luxusu vo forme bubliniek praje zimné obdobie najviac z celého roka. Niekomu stačí pripiť si sektom, inému zasa perlivým vínom, ale tí naozajstní labužníci si radi doprajú pravé šampanské. Jeho popíjanie patrí oddávna k istej prestíži a je súčasťou mnohých slávnostných, či výnimočných momentov v životoch ľudí po celom svete. Kým v kolíske šampanského ho pijú len výnimočne a na koniec slávnostnej hostiny, u Slovákov vyhráva láska k bublinkám a vychutnajú si ho kedykoľvek.

Lahodné bublinky

Výroba a popíjanie šumivých vín, ako ich dnes poznáme, sa datuje až do 16. storočia, kedy sa preslávila výroba vín v azda najslávnejšej oblasti produkcie tohto zázraku a to vo francúzskom regióne Champagne. Výrazný vplyv na zdokonalenie výroby mal v druhej polovici 17. storočia benediktínsky mních Dom (Pierre) Perignon, ktorý ako prvý začal víno uzatvárať lepšími zátkami, fľaškovať ho do hrubších fliaš, aby ich tlak neroztrhal a pridal aj umenie druhotnej fermentácie, nie však úplne dokonalej! Po jeho smrti sa výroba v regióne stala pýchou viacerých vinárov a dodnes je región Champagne najobdivovanejším miestom, s týmto typom vína, na svete. S pribúdajúcimi rokmi v okolitých krajinách vznikali podobné oblasti zo zámerom, historicky sa vyrovnať Francúzom a dať svetu vlastný štýl šumivých vín. Začiatkom 19. storočia to bol katalánsky región Cava, s nezameniteľnou chuťou biskvitu a kandizovaného ovocia. No a v neposlednom rade to bol taliansky zázrak menom Prosecco, ktorý sa v okolí Valdobbiadene produkuje približne od začiatku 20. storočia. V našich končinách nesmieme zabudnúť na oficiálne prvé šumivé víno vyrobené metódou Champagne mimo Francúzska, ktorého výrobu a recept sem doniesol zranený vojak napoleonskej armády Johann E. Hubert, liečený v prešporskej nemocnici. A tak sa od roku 1825 začala výroba sektov aj na našom malom Slovensku. 

Existuje viacero metód výroby šumivého vína, ale absolútnym základom sú nasledovné tri. Najstaršou, pri ktorej sekundárna fermentácia prebieha vo fľaši, je metóda Champagne. Tento názov sa smie používať len vo francúzskej oblasti Champagne, inde vo svete sa označuje ako „méthode traditionelle“. Druhá veľmi používaná metóda, metóda Charmat sa uskutočňuje v nerezových tankoch, ktoré sú udržiavané pod tlakom. Tirážny likér sa pridáva do vína v tanku. Vína vyrobené touto metódou sú svieže s ľahkým telom a ideálne na každodenné popíjanie, preto sú veľmi obľúbené. Tiež známy spôsob výroby sektov podobný metóde Charmat je metóda Asti, avšak pri nej ide o kvasenie pri nižších teplotách, aby sa zachovala vysoká primárna aromatika a víno neprekvasilo na viac ako 7 - 8 % alkoholu, produkované výlučne s aromatických odrôd. Následné sekty sú sladkého štýlu, s ľahkou dochuťou a vyhľadávajú ich hlavne dámy.

Značky, ktoré zmenili nie len vinársky svet 

Ten, kto uprednostňuje výnimočnosť, isto siahne po šampanskom  J. Bollingera.  Champagne Bollinger patrí medzi znalcami vína medzi najuznávanejšie šampanské vďaka jeho nezameniteľnej chuti a aróme. Základom buketu je Pinot Noir, ktorý prináša viskozitu, komplexnosť a silu. Chardonnay vínu dodáva nádych elegancie a jemnosti, Meunier zase sviežosť a ľahkosť. Firma Bollinger uprednostňuje hrozná s prívlastkom Grands a Premiers Crus, je jedným z mála výrobcov šampanského, ktorí kontrolujú celý výrobný proces svojich vín. Šampanské nechávajú zrieť v sudoch dlhšie než iní. Zaujímavosťou je dlhoročné spojenie značky s menom James Bond - agent 007. Pravidelne sa objavuje ako hlavné Champagne tohto slávneho anglického špióna. 

Vo svete obľúbenou značkou je i Freixenet. História vinárstva, kde vzniklo, sa začala v roku 1889, ale s výrobou sektu Cava prišiel až v roku 1914 Pedro Ferrer Bosch, syn rodiny La Freixeneda. Cava je prírodné šumivé víno, ktoré je vyrábané tradičnou metódou kvasenia vo fľaši. V roku 1941 bola na trh uvedená úspešná značka Freixenet Carta Nevada a v roku 1974 tak isto úspešná verzia Cordon Negro. Pre výrobu sú používané typické španielske odrody Macabeo, Parellada a Xarel-lo. Vychutnávať si Freixenet je skvelé v ktorýkoľvek okamih.
Krásne a ľahké vína druhu Prosecco zastupuje značka Terra Serena, produkovaná dnes už slávnym podnikom rodiny Serenovcov z oblasti Veneto. Tento prelomový a futuristický podnik patrí medzi prvé podniky, ktoré začali exportovať sekty typu Prosecco mimo Talianska a dnes sa ich vína popíjajú vo viac ako 30 štátoch sveta. Ich najslávnejšie vína pochádzajú z rodinnej usadlosti Villa Arfanta, ktorá je ukrytá v kopcoch regióna Treviso.

Pre niekoho býva kritérium cena, pre iného výnimočnosť, či zážitok. V spojení s bublinkami vám môže zážitok pre oči a zatajený dych zaručene dopriať majster somelier. Dnes už špeciálne otváranie šampanského, odrezanie hrdla fľaše tzv. sabráž, zďaleka neprebieha len sabrážnou šabľou. Someliéri vymýšľajú stále nové a nové možnosti, ako napríklad zmrznutý banán, či porcelánová podšálka. Kvalitné šumivé víno si aj po otvorení fľaše dlho zachováva perlenie bubliniek. Značiek reprezentujúcich tento druh vinárskych produktov je na svete naozaj mnoho. Na výber sektu má vplyv veľa faktorov. Kým dámy vraj viac siahajú po šumivých vínach vyrobených s aromatických odrôd, páni naopak uprednostňujú tie s tvrdšími rysmi a suché. Nech je to už akokoľvek, dôležité je predovšetkým si vedieť jemné perlenie dostatočne vychutnať.

 

Lahodné bublinky a viac ako 2 500 druhov vína môžete kúpiť online na www.wineplanet.sk
Predajne:
Predajňa vín a delikates Corner & Co.: Stará Vajnorská 39, 831 04 Bratislava, Tel.: +421 2 4552 7661 kl.333
Vinotéka Sv. Urbana WinePlanet, Klobučnícka 4, 811 01 Bratislava, Tel.: +421 917 935 572. 

Autor: Miriam Veterníková – Foto: archív Corner & Co.

Galéria

Lahodné bublinky Corner & Co
Lahodné bublinky Corner & Co
Lahodné bublinky Corner & Co
Lahodné bublinky Corner & Co
Lahodné bublinky Corner & Co
Lahodné bublinky Corner & Co